جراح بینی طبیعی

جراح بینی طبیعی

جراح بینی طبیعی دارای چندین ویژگی است با توجه به این موارد می توانید جراح بینی طبیعی را انتخاب کنید . ازاین موارد می توان به اخلاق، تجربه کاری و همین طور میزان تحصیلات  جراح اشاره کرد .

جراح بینی طبیعی

نقش  جراح بینی در جراحی بینی

امروزه افراد بسیاری  خواهان انجام جراحی بینی هستند . اما اکثر آن‌ها بدون تحقیق و بررسی در مورد جراح ونوع جراحی که می خواهند انجام دهند و تنها برای کوچک نمودن بینی خود به آن‌ها مراجعه می‌کنند .

قبل از اقدام به جراحی انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی قبل از هر چیزی از اهمیت زیادی برخوردار است و شما با توجه به خواسته ای که دارید باید به جراحی مراجعه کنید که تجربه کافی دراین زمینه را داشته باشد همچنین جراح مورد نظرتحصیلات و مهارت لازم را در این زمینه داشته باشد. یک فرد باید با توجه به نوع بینی گوشتی و یا استخوانی که دارد  سوابق کاروتجربه ومهارت جراحان را مورد بررسی قراردهد وسپس بعد از بررسی  بهترین جراح بینی طبیعی را انتخاب کنید درجراحی های زیبایی به‌خصوص جراحی بینی  بدون تحقیق و بررسی جراح بینی را به هیچ عنوان انتخاب نکنید .

بهترین جراح بینی طبیعی

در سال‌های اخیر افراد بسیاری خواهان بینی‌هایی با فرم فانتزی و عروسکی  هستند البته متقاضی بینی ها  و عروسکی فانتزی درگذشته بیشتر از زمان حال بوده است هنوزهم افرادی وجود دارند که بینی‌های عروسکی را از حالت طبیعی آن بیشتر دوست دارند اما درچند سال اخیر طرفداران جراحی ‌بینی طبیعی طرفداران بسیاری پیدا کرده است و افرادی نسبتا بیشتری به جراح بینی طبیعی مراجعه می کنند.

انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی آسان نیست، زیرا برخی ازمتخصصین درجلسات اول وعده جراحی طبیعی به بیماران می‌دهند اما بعد ازجراحی بیمار از جراحی خود رضایت کافی ندارد و شاید چندین عمل  باید انجام دهند تا بینی آنها به حالت طبیعی نزدیک شود فرد باتوجه  به این موضوع که جراح بینی طبیعی چه میزان تجربه و سوابق کاری و مهارت دارد می‌تواند به مراجعه‌کنندگان درانتخاب جراح بینی طبیعی کمک کند.همچنین شما با دیدن  نمونه کارهای جراح می توانید بهترین جراح بینی طبیعی را انتخاب کنید.

فرق بین جراحی بینی عروسکی و جراحی بینی طبیعی

زمانی که یک فرد برای جراحی بینی اقدام می نماید باید در مورد نوع عمل بینی خود تصمیم بگیرد تا درباره ی آن تصمیم جراحی بینی عروسکی ویا جراحی بینی طبیعی انجام دهید

مهمترین تفاوت بین جراحی بینی عروسکی و جراحی بینی طبیعی در این  است درجراحی بینی عروسکی مهم ترین موضوع زاویه ی که باید بین لب بالا با بینی ایجاد شود . اما جراح بینی طبیعی این زاویه را در حدود ۹۰ درجه قرار می دهد و درعمل جراحی بینی فانتزی ۱۰۵ درجه خواهد بود .

البته این زاویه ها ، درعلم زیبا شناسی تعریف و در انجام جراحی های زیبایی از جمله عمل جراحی زیبایی بینی ، جراحان کمک زیاد ی می کنند. جراح بینی طبیعی  بیشترین دقت را درنوک بینی و سوراخ های آن و محل برش ها دارد وباید آنها را به گونه ای انتخاب کند که فرم طبیعی بینی حفظ شود.درجراحی بینی عروسکی نوک بینی تا حد ممکن باید کمی سر بالا باشد و زاویه بینی با لب بالا بیشتراز زاویه بینی طبیعی است .

 

 نکات  مهم در انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی

نکات  مهم در انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی

-در انتخاب جراح بینی طبیعی به توانایی و مهارت مناسب جراح توجه داشته باشید.
– جراح بینی طبیعی باید دانش لازم را در موردعلوم زیبا شناختی را در اجزاء صورت راداشته باشدتا جراحی موفقی انجام دهد.
– جراح بینی طبیعی باید برای بیماران زمان کافی در جهت دادن اطلاعات کافی داشته باشد.
-جراح بینی باید با بیمار خود ارتباط دوطرفه برقرار کند تا اعتماد بیمار جلب شود.
– جراح بینی طبیعی خوب بعد از جراحی  جلسات مشاوره را برای بیمارتکرارمی کند تا ظاهر بینی بیمار به وضعیت مناسبی برسد.
-جراح بینی طبیعی باید درباره انواع بیماری فرد پرس‌وجو نماید.

مشخصات جراحی بینی طبیعی خوب چیست

-جراح بینی  باید بتواند قوس بینی را به صورت طبیعی در بیاورد.
– محل قرار گیری سوراخ های بینی باید به شکل طبیعی در جای خود قرار گیرد.
-نوک بینی طبیعی نباید به صورت تیزباشد بلکه باید حالت طبیعی داشته باشد.
-سوراخ های بینی نباید خیلی کوچک باشد وبلکه باید حالت مناسب و یکسان داشته باشد.
-جراح بینی طبیعی باید بین بینی و لب و پیشانی زاویه مناسب داشته باشد.

نحوه انتخاب جراح بینی طبیعی

-در انتخاب جراح بینی خود ازدوستان، نزدیکان، آشنایان، اقوام که جراحی بینی را انجام داده اند تحقیق کنید.

– در مرحله اول اسامی جراحان بینی ماهررا پیدا کنید و برای اطلاعات بیشتر دراین مورد به کلینیک و یا مراکززیبایی مراجعه کنید.
– در مراکز کلینیک یا مطب با بیماران درباره نتیجه جراحی بینی شان صحبت کنید.
-ازپرسنل وبیماران درباره اخلاق کاری جراح بینی تحقیقات لازم را انجام دهید.
قبل از هر گونه اقدامی برای آشنایی بیشتربا جراح بینی طبیعی تکنیک های انجام آن با جراح  بینی یک جلسه مشاوره داشته باشید.
-در جلسه مشاوره تمامی خواسته های خود را در مورد جراحی بینی برای جراح بینی شرح دهید.

نحوه استراحت بعد از عمل جراحی بینی

بعد از عمل جراحی بینی طبیعی باید در روزهای اوبیه استراحت کامل را داشته باشید اما این استراحت باید به حالت نیمه نشسته باشد و از دو بالش برای این کار استفاده کنید . نیاز است تا یک هفته بعد ازعمل بینی استراحت نسبی داشته باشید و از پاین نگه داشتن سر دوری کنید ، همچنین در این مدت باید از بلند کردن اجسامی که وزن زیاری دارند  جدا خودداری شود.

تغذیه بعد از عمل جراحی بینی

این بیماران تا ۶ ساعت بعد از جراحی بینی طبیفی نباید چیزی بخورند  و چناچه چیزی میل کنند باعث بروز حالت تهوع و استفراغ خواهدشد.حدودا ۶ ساعت بعد از عمل می توان کمی آب نوشید و اگر از خوردن آن مشکل داشتید یک ربع بعد مختصری آب میوه خواهید آشامید.از روز دوم می توانید از غذاهای نرم تری که هضم آسانی دارند استفاده کنید اما باید از خوردن غذاهای سفت که نیاز به جویدن دارند پرهیز کنید تا به بینی آسیب وارد نشود . غذاهای میکس شده ، نرم و آبکی مثل سوپ بهترین گزینه برای استفاده هستند . لازم است از خوردن مایعات داغ مثل چای و قهوه خودداری شود و از رژیم غذایی مایعات سرد مصرف کنید.

تمیز کردن بینی بعد از عمل جراحی بینی

تمیز کردن بینی بعد از عمل جراحی بینی

بعد از عمل جراحی بینی طبیعی اگر نیاز به تمیز نمودن بینی بود می توانید قسمت بیرونی بینی را با پنبه آغشته به هیدروژن پراکسید (آب اکسیژنه) تمیز کنید. برای این کار یک گوش پاک کن را به این مواد آغشته کرده و به آرامی قسمت های بیرونی را تمیز نمایید .

بعد از برداشتن پانسمان بینی هم ، هر روز دو بار روی بینی را تمیز کرده و چربی های آن را بردارید زیرا در صورتی که بیمار این کار نکند چربی پوست باعث می شود که بینی مدت زمان بیشتری ورم داشته باشد.

رفع کبودی بعد از عمل جراحی بینی

 

راهکارهای مراقبتی لازم بعد از عمل بینی 

همه افراد بعد از جراحی بینی طبیعی دچار کبودی و تورم میشوند که نگران کننده نیست و معمولا تا ۱۰ روز از بین می رود اما بهتر است برای رفع کبودی بینی تا ۴۸ ساعت اول (قبل از در آوردن تامپون ها) هر دو ساعت یکبار برای ۲۰ دقیقه روی کبودیها کمپرس سرد قرار  داده و ۴۸ ساعت دوم (بعد از در آوردن تامپون ها) از کمپرس گرم استفاده کنید.

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی به عواملی مانند نوع جراحی که می خواهید انجام دهید  بستگی دارد اما به طور کلی بیشترین هزینه جراحی زیبایی بینی به دستمزد جراح بینی طبیعی بستگی دارد .

بنابراین در ابتدا کار از دستمزد جراح بینی خود مطلع شوید و سپس به هزینه هایی  مانند آزمایشات وهزینه بیمارستانی را نیز در نظر بگیرید.
هزینه جراحی بینی با توجه به دستمزد جراح بینی  تعیین می شود برخی از جراحان بینی فقط پس از معاینه بیمارهزینه جراحی را اعلام می کنند.

در آخر انتخاب بهترین جراح بینی  قبل از هر چیزی از اولین و اساسی ترین مراحل جراحی بینی می باشد زیرا این انتخاب نقش مهمی درایجاد نتایج مطلوب جراحی بینی دارد. جراح بینی باید دارای سابقه ای درخشا نی باشدو در انجام انواع جراحی های بینی مانند جراحی بینی گوشتی، جراحی بینی استخوانی ، جراحی بینی طبیعی مهارت لازم را داشته باشد.

رضایت بیماران بیشترین تاثیر را درانتخاب بهترین جراح بینی طبیعی می گذارد . زیرا این رضایت باعث می شود تا با اطمینان خاطر این کار را انجام دهید .

دیدگاهتان را بنویسید

10 − سه =