جراحی سینه

جراحی سینه

جراحی سینه امروزه برای بزرگ کردن ، کوچک کردن ، بالا کشیدن که همان لیفت سینه نامیده میشود و بازسازی سینه به کار میرود، تکنیک هایی  که در جراحی سینه انجام میشود  شامل لیپوساکشن، ایمپلنت و برش سینه می باشد.

چرا جراحی سینه انجام می دهیم

قسمت بالاتنه به ویژه سینه ها و اندازه مناسب آن برای خانم ها بسیار مهم است زیرا هم باعث تناسب اندام  می شود و هم مهم‌ترین سمبل زنانگی یک خانم نیز به حساب می آید. به همین دلیل برای زیبایی و تناسب آن با دیگر اعضای بدن جراحی زیبایی سینه انجام می‌شود.

یکی از دلایلی که افراد  جراحی سینه انجام می دهند بزرگ کردن حجم سینه هاست. معمولا اینگونه افراد  چاق نیستند و علت بزرگی سینه ها، حساس بودن بافت سینه به هورمون‌های جنسی میباشد.

تنها درمان مؤثر وبهترین روش درمان در سینههای با حجم زیاد جراحی سینه است  و روش‌های درمانی و دارویی به علت ایجاد عوارض مختلف توصیه نمی‌شوند.

سینه بزرگ باعث ایجحاد مشکلات مختلفی در فرد میشود که شامل ایجاد درد در شانه، گردن، پشت می شود .

البته افرادی نیزبرای رفع مشکل کوچکی بیش از اندازه سینه‌هایشان به جراح متخصص زیبایی رجوع میکنند که آن هم به نوبه خود علاوه بر روش بزرگ کردن سینه با تمرینات ورزشی ویا با انجام روش‌های جراحی سینه مثل پروتز قابل انجام است.

پس به طور کلی جراحی سینه برای بزرگ کردن وکوچک کردن سینه و همچنین لیفت و بازسازی سینه به کار میرود. جراحی سینه از عمل‌های زیبایی است که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است ،بانوانی که به دلیل بزرگی یا کوچکی سینه‌هایشان افت اعتماد به نفس داشته اند می توانند جراحی سینه را انجام دهند.

روش‌ های انجام  جراحی سینه

لیپوساکشن

لیپوساکشن یکی از روش های جراحی سینه است که برای  کوچک کردن سینه‌ها  استفاده می شود درروش  لیپوساکشن ابتدا مایع حاوی ماده بی‌حسی و منقبض کننده عروق به داخل سینه‌ها تزریق خواهد شد سپس با ایجاد سوراخ‌های دو تا سه میلی‌متری در قسمت هایی از پوست سینه با استفاده از لوله چربی داخل سینه به سمت بیرون کشیده میشود  و حجم سینه کوچکتر می‌شود البته با این روش افتادگی سینه اصلاح نمی شودوبرای  افرادی مناسب است که دارای سینه هایی با جربی زیاد هستند و دراصلاح افتادگی مد نظرشان نیست . توجه داشته باشید که با این روش نمی‌توان پیش‌بینی کرد که چه حجمی از سینه هایتان برداشته خواهد شد .

ایمپلنت

برخلاف دو روش بالا که برای کوچک کردن سینه به کار میرفت روش ایمپلنت برای افزایش حجم سینه‌هایی که بیش از حد نرمال کوچک هستند استفاده می‌شود.

برش سینه

برای کوچک کردن سینه بر روی سینه برش‌های متعددی برای قرار دادن پروتز روی سینه زده میشود  که هر چقدر سینه فرد بزرگتر ،افتاده‌تر وپوست اضافه بیشتری داشته باشد،  برش وسیع‌تری روی پوست انجام می شود در سینه‌های خیلی بزرگ برش هایی  دور هاله و برش عمودی زیر هاله و برش افقی در چین زیر سینه انجام می شود. نتیحه این جراحی ایجاد سینه‌هایی سفت و کوچک و بالا کشیده می‌باشد با توجه به نوع  روش جراحی سینه  برای نهایی شدن فرم سینه‌ها گاهی نیاز است تا یک سال صبر کنید.

 

 

افتادگی سینه‌ها

پس از زایمان و شیردهی با افزایش سن و تغییرات وزن در بیشتر زنان در سینه هایشان دچار تغییراتی خواهند شد. وسینه‌ها شکل اولیه خودشان را از دست می‌دهند و شل می شوند و سینه ازجای اولیه خود که بخش برجسته سینه است به سمت پایین جا به جا می‌شوند. برای این افراد در جراحی سینه لازم است از پروتز های کوچکتر استفاده شود و لیفت هم با حداقل کشیدن پوست انجام گیرد.

درمان افتادگی سینه‌ها

برای درمان افتادگی سینه ها که از جراحی سینه استفاده می شود با لیفت سینه همراه است  با جراحی سینه سینه‌های شل شده مجددا شکل گرفته و بالا می‌آیند بدون اینکه حجم سینه تغییری پیدا کند با این روش بافت سینه به حالت فشرده در می‌آید سینه‌ها کوچک‌تر دیده می‌شوند.

جراحی سینه برای چه افرادی مناسب است

افرادی که می خواهند جراحی سینه انجام دهند باید دارای حداقل سلاکمتی عمومی باشند. عمل جراحی سینه برای افردی که مشکلاتی مانند قلبی ، ریوی ، کبدی ، کلیوی ، عصبی روانی  دارد که اگراین بیماری ها کنترل نشده‌اند باشند میتواند عوارض جدی داشته باشند.

در افرادی که بالای ۳۵ سال سن دارند  و درافرادی که دارای سابقه فامیلی هستند و سن پایین‌تری دارند بهتر است قبل از جراحی سینه  ماموگرافی و یا سونوگرافی سینه انجام پذیرد.استعمال هر نوع دخانیات روی بهبود جراحی و زخم ها تاثیر منفی دارد.

سعی کنید در سن پایین جراحی سینه انجام دهید

انجام این جراحی، در سن خاصی محدود نیست ؛ اما در سنین بالاتر، برخی از عوارض انجام این جراحی با شدت بیشتری سراغ بیماران می‌روند. ایجاد عفونت در زخم‌ها و تاخیر در ترمیم و بهبودی آنها، از جمله عوارضی است که گروه وسیعی از زنان بالای ۵۰ یا حتی ۴۰ سال، بعد از انجام جراحی کوچک کردن سینه، با آن رو به رو خواهند شد.

بعد از جراحی سینه عجله ای برای سفر نداشته باشید

فکر سفر رفتن در هفته‌های بعد از جراحی را از سرتان دور کنید. گرچه بدن افراد مختلف، توانایی متفاوتی در ترمیم بافت و بازیابی نیرو دارد، اما آنچه مشخص است، این است که کوچک کردن پستان، جراحی ساده اس نیست و نسبتا پیچیده است  نیست و در هفته اول بعد از انجام آن، نیاز به حضور یک همراه تمام وقت را خواهید داشت و در هفته‌های بعد نمیتوانید کارهای سنگینی مانند بغل کردن فرزندتان را داشته باشید. پس زیاد خوشبینانه برنامه‌ریزی نکنید و به بدنتان برای بهبود، به‌اندازه کافی استراحت دهید.

با متخصصتان صحبت کنید

در مورد انتظاری که از جراحی دارید، شفاف و بدون استرس از پزشک تان مشورت بگیرید و با وی در میان بگذلرید. بگویید که می‌خواهید بعد از عمل، چه سایزی از سینه‌بند را استفاده کنید و انتخاب میزان کوچک شدن سینه‌ها را، به پزشک واگذار نکنیدد. یادتان نرود که شما برای راضی شدن از وضعیت ظاهری‌تان این کار را انجام می‌دهید.

جراحی سینه را به بعد از بارداری واگذار کنید

اگر حجم بزرگ سینه ها شما را اذیت میکند احتمالا بارداری آن را بدتر می‌کند و با تغییرات هورمونی و اضافه وزن بزرگتر می‌شود. اما اگر می‌دانید که ظرف ۶ ماه آینده باردار میشوید بهتر است این جراحی را به بعد از بارداری بیاندازید. اگر سینه‌های بزرگ دارید بارداری آنها را بزرگتر خواهد کرد و همانطور که گفته شد در صورت جراحی پیش از بارداری شیردهی ممکن نمیباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

چهار × چهار =