جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی از جراحی های زیبایی است که بیشتر بیماران ازنتایج آن رضایت دارند.تقریبا بیشترجراحی بینی استخوانی بدون مشکل انجام می شود. بینی استخوانی به بینی گفته می شود که دارای قوزاستخوانی و نیزغضروف محکمی است .

جراحی بینی استخوانی

قوزروی بینی به دلایل مختلفی ایجاد می شود که مهمترین علت ایجاد قوز بینی ارثی می باشد و دربیشتر مواقع درصورت شکستگی ها ایجاد می شوند.البته رشد بیش از حد غضروف و استخوان بینی برآمدگی یا قوز بینی را ایجاد می کند.

جراحی بینی استخوانی درظاهر اشخاص تغییرات چشمگیری ایجاد می کند وکه این باعث بالا رفتن اعتماد به نفس افراد می شود زمانی که برروی بینی برآمدگی وجود داشته باشد می توان گفت نوع بینی استخوانی است .

با جراحی بینی استخوانی فرد مشکلات و برآمدگی روی بینی برطرف می شود. درجراحی بینی استخوانی کبودی و ورم ناشی از جراحی بینی نسبت به بینی های گوشتی کمتر است .

معایب معمول قابل اصلاح با عمل بینی استخوانی

اصلاح و برطرف کردن انحراف بینی
درمان نقص شکستگی بینی
اصلاح قوز روی بینی
برطرف کردن انحرافات موجود در استخوان بینی
برطرف کردن پولیپ یا گرفتگی بینی

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

بینی هایی که  دارای استخوان قوز دارد و پوست نازکی هستند  و بینی استخوان و بافت غضروفی محکمی دارند را بینی استخوانی یا غضروفی می نامند، که نتیجه خوبی را در این نوع جراحی ها میتوان مشاهده کرد .

نوع دیگر بینی ها هستند که دارای پوست کلفتی و چربی هستند  و دارای غضروف ضعیف و غیر محکمی هستند و برای ایجاد نتیجه مطلوب باید جراح بینی خوب و با تجربه ای در زمینه جراحی های بینی گوشتی انتخاب کرد و در این زمینه باید فرد به اندازه کافی تحقیق و بررسی کند.

نتیجه عمل بینی استخوانی

نتیجه جراحی بینی استخوانی دارای تغییر چشمگیری است که هر کسی با دیدن سادهع میتواند آن را متوجه شود  و نوع پوست از عوامل موثراست که در نتیجه عمل جراحی موثر خواهد بود.

نتیجه عمل بینی استخوانی نسبت به جراحی بینی گوشتی بهتر و مورد پسندتر خواهد بود به دلیل اینکه پوست بینی نازکی دارند تغییرات اعمال شده روی ساختار و بافت بینی قابل مشاهده  است  و بلافاصله پوست با خاصیت ارتجاعی که دارد به پوست زیرین می چسبد و فرم بینی برای فرد قابل رویت خواهد بود.

دلایل انجام جراحی بینی استخوانی

بینی استخوانی در بیشتر افراد باعث می شود که زیبایی چهره کاسته شود و اعتماد به نفس افراد کاهش یابد ، معمولا در بینی استخوانی عواملی مانند رشد بیش ازاندازه غضروف بینی وهمچنین عوامل ژنتیک ومسائل ارثی تاثیرگذار است .

یکی ازعوامل ایجاد بینی استخوانی ضربه به بینی است ، افرادی که در کودکی به بینی شان آسیب دیده است واین ضربه باعث شده است که بافت غضروفی بینی آنها بیش ازاندازه رشد کند و اندازه استخوان از حد نرمال بزرگتر می شود.

بیشتر افراد از بینی استخوانی وقوزروی بینی خود ناراضی هستند وتاثیرات نامطلوبی روی ظاهر بینی آنان می گذارد.شما می توانید با انجام جراحی بینی استخوانی این برآمدگی را از بین ببرید وتاثیر آن را بر روی زیبایی چهره خود ببینید.

بینی استخوانی چه ویژگی هایی دارد

ویژگی های بینی استخوانی در این است که معمولا بینی استخوانی به صورت قوزدار ، عقابی و بینی با پوست نازک و دارای فرم خم و زاویه دار است وجود برامدگی روی بینی فرد ازعلل مهم در جراحی بینی استخوانی است . پس می توان گفت بیشتر افراد در بینی های استخوانی غضروف های سفت با استخوان های محکم دارند ، بینی های استخوانی در بیشتر افراد تیغه محکمی ودارای پوست نازکی می باشند .برای از بین بردن برامدگی روی بینی معمولا از دوروش جراحی بینی استخوانی باز یا بسته را اتخاذ می کنند.

روشهای انجام جراحی بینی استخوانی

روشهای انجام جراحی بینی استخوانی

برای انجام جراحی بینی های استخوانی پزشک می تواند از بی حسی موضعی و بیهوشی عمومی استفاده کند درجراحی بینی استخوانی روش های مختلفی برای کاهش پهنای استخوان بینی وجود دارد. یکی از این روش ها بریدن استخوان های جانبی بینی و هل دادن آن به سمت داخل بینی است این عمل به وسیله جراحی بینی به روش بسته انجام می شود.

این نکته قابل توجه است که افراد حداقل یک الی سه هفته بعد ازجراحی بینی استخوانی اید ازاسپلینت بینی استفاده کنند. ودرهفته اول جراحی کبودی و تورم بینی وجود دارد. پس ازجراحی بینی استخوانی نتیجه جراحی یک تا دو هفته طول خواهد کشید تا مشاهده شود و شکل اصلی بینی هم تقریبا بعد از یک الی سه ماه مشخص می شود.

جراحی بینی استخوانی معمولا به دوروش جراحی بسته و جراحی باز انجام می شود.

جراحی بینی استخوانی به روش بسته

جراحی بینی استخوانی به روش بسته روشی است که توسط جراحان بینی بسیاراستفاده می شود . در روش جراحی بینی استخوانی به روش بسته تمام برش‌ها ازداخل بینی انجام می‌شود. ازمهمترین مزیت های این روش عدم برش برروی پوست است اما در این روش جراح بینی  دید مستقیمی به ساختار داخلی بینی ندارد.

جراحی بینی استخوانی به روش باز

جراحی بینی استخوانی به روش باز یکی دیگر از روشهای جراحی بینی استخوانی است. در روش جراحی بینی استخوانی به روش باز پوست روی بینی کاملاً به سمت بالا رانده شده وجراح دید مستقیمی به بینی دارد . دراین روش برشی بر روی پوست انجام می شود.البته تورم این روش نسبت به روش بسته بیشتر است . ولی جراح دید مستقیمی درحین جراحی به بینی شما دارد که در نتیجه جراحی تاثیرگذار است .انتخاب هر یک از روش های جراحی بینی بستگی به نظر جراح بینی شما دارد.

مدت زمان لازم برای جراحی بینی استخوانی

زمان لازم جهت  انجام جراحی بینی استخوانی به تغییراتی که در بینی شما انجام می شود بستگی دارد معمولا مدت زمان جراحی بینی استخوانی بین یک الی سه ساعت است ، پس از جراحی بینی استخوانی شخص نیاز به بستری ندارد و مرخص می شود .

مراقبت های لازم بعد از جراحی بینی استخوانی

مراقبت بعد از جراحی بینی استخوان

-بعداز جراحی بینی  سر خود تا جای ممکن خم نکنید وتا دو هفته از چندین بالش استفاده نمایید تا سرتان بالا تر از سطح بدن قرار گیرد.

– برای جلوگیری از خونریزی تا حد ممکن از خم شدن، بلندکردن وسایل سنگین و انجام فعالیت های سنگین اجتناب کنید.

– بعد از جراحی بینی استخوانی، نباید هیچ گونه ضربه و آسیب به بینی محافظت کنید.

– از نفس کشیدن با بینی بعد از جراحی بینی استخوانی برای یک هفته خودداری کنید زیرا ورم بینی افزایش می یابد.

– بعد از جراحی بینی استخوانی از کمپرس سرد استفاده کنید تا کبودی و تورم بعد ازچند روز ن برود.

– پس از جراحی ازپانسمان بینی خود مراقبت کنید ودرصورت شل شدن به پزشک مراجعه کنید.

– برای دو ماه در مقابل حرارت و سرمای مستقیم قرار نگیرید.

– از خاراندن بینی خود پرهیز کنید زیرا خاراندن بینی ممکن است باعث عفونت، خونریزی و یا تغییر شکل بینی شود.

– بعد از جراحی بینی استخوانی به دلیل حساس بودن پوست، از قرارگرفتن مقابل نور آفتاب تا دو ماه اجتناب کنید و از کرمهای ضد آفتاب استفاده کنید.

تاثیر چسب بعد از عمل جراحی بینی استخوانی

تمامی پزشکان استفاده از چسب را بعد از جراحی بینی استخوانی به همه افراد توصیه می کنند زیرا چسب ورم ناشی از جراحی بینی استخوانی کاهش یابد. دراوایل جراحی بینی استخوانی در طول شب نیز بهتراست تا مدتی از چسب بینی استفاده نماید. درجراحی بینی استخوانی استفاده از چسب نسبت به بینی های گوشتی مدت زمان کمتری نیاز دارد.درصورتی که چسب باعث حساسیت های پوستی شود فرد باید از کرم های هیدروکورتیزون سه بار در روز استفاده کند تا مشکل خارش و التهاب برطرف شود.با رعایت این موارد می توانید بینی زیباتری داشته باشید.

هزینه عمل بینی استخوانی

هزینه عمل بینی استخوانی به عوامل مختلف و متفاوتی بستگی دارد  از قبیل نوع بینی، نوع پوست بینی و تجربه جراح بینی و غیره در افراد مختلف متفاوت می باشد.

هرچقدر تجربه جراح از جراحی بینی استخوانی بیشتر باشد هزینه ان به نسبت بالا تر میرود

مکانی که برای جراحی در نظر گرفته میشود روی هزینه بینی تلیر دارد .به طور مثال در مطب و یا در بیمارستان انجام گیرد

شهری که در آن جراحی انجام میگیرد روی هزینه تاثیر دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

12 + سه =